Nauč se perfektně lyžovat

běžecké lyžování

Kurz běžkování v různých lokalitách

Celodenní kurz obsahuje dopravu tam i zpět, tréninkovou část, stravování a krátký výlet.

Děti se naučí techniku klasického lyžování a případně techniku skatového běžkování.

Proč na běžky? V současné době je běžecké lyžování opomíjeno na úkor lyžování. Je to ale velmi zajímavý sport při kterém zlepšíte svoji fyzickou kondici, poznáte krásnou zimní zasněženou krajinu a užijete si příjemný výlet. Zároveň při cestě z kopce užijete pořádný adrenalin.

Kurz je určen pro děti 8-14 let. Skupinka maximálně 7 osob.

Termíny:

• 11.1. 2020 (sobota) – Bedřichov
  • 26.1. 2020 (neděle) – Bedřichov
  • 9.2. 2020 (neděle) –  Jilemnice
  • 15. – 16.2. celovíkendové běžky, Jizerská magistrála, Jablonec, Harrachov
  • 22.2. 2020 (sobota) – Bedřichov
  • 7.3. 2020 (sobota) – Bedřichov

Cena: 1000 ,- Kč

• cena obsahuje- dopravu  z Prahy – Letňany, stravování, instruktory.
  • cena neobsahuje- pojištění, pitný režim.
REGISTRACE ZDE

Jak kurz probíhá:

Ráno je sraz u metra Letňany, kdy děti nesednou do 9 místného auta a instruktoři je odvezou přímo k běžkařským areálům v daných lokalitách. V Bedřichově je možné zapůjčit běžecké lyže v místní půjčovně. Na Benecko a do Jilemnice doporučujeme běžky půjčit v Praze. V dopolední části kurz se budou instruktoři věnovat technice běžkování- správný odraz, práce s holemi, průpravné cvičení, nácvik rovnováhy atd. Oběd bude v místní restauraci. Po obědě a odpočinku je v programu výlet dle možností skupinky. Po skončení běžkování instruktoři zase odvezou účastníky zpět do Prahy, s návratem mezi 17. a 18. hodinou.

Celovíkendový kurz:

Vyrazíme na celý víkend na běžky. V sobotu nás čeká běžkování v areálu Vesec, v Desné u přehrady Souš, následně se přesuneme do Jablonce nad Nisou, kde přespíme ve skautské základně ve vlastních spacácích na matracích. V neděli vyrazíme okusit běžkařské stopy do Harrachova. Protože se budeme přesouvat dodávkou, kurz je omezen kapacitou max. 7 dětí.