LYŽEŠKOLA- S NÁMI SI LYŽOVÁNÍ UŽIJETE

Kroužky lyžování pro děti

 

 Kroužky základů lyžování ve skiareálu Chotouň

 

 

Možnost svozu z Prahy

 

Lekce jsou v devadesátiminutových blocích jednou týdně a jsou zaměřeny na to aby děti zvládly bezpečně zastavit smýkaným obloukem a zlepšování jejich stylu pomocích intenzivního tréninku a vhodných metodických cvičení. Kroužek je koncipován pro děti z 1. stupně ZŠ a není vhodný pro úplné začátečníky, těm doporučujeme spíše individuální výuku. Předpokládáme, že všechny děti zvládnou nejpozději 2. lekci jezdit samy na vleku (pomě).

Rozpis kroužků:


Kroužky probíhají každý všední den (dle aktuální obsazenosti) ve dvou turnusech po čtyřech lekcích.
– První turnus začíná v týdnu od 1.1.2024
– Druhý turnus začíná v týdnu od 29.1.2024

Začátek kroužku je vždy v 17:30

Sjezdovky

Jedná se o mírné sjezdovky, které jsou vhodné pro naučení všech podstatných technik lyžování. K dispozici jsou 2 vleky typu poma a jeden pás pro úplné začátečníky.

Výuka

Výuka probíhá 90 minut, kdy jsou děti rozděleny do 2 družstev dle aktuálních schopností. Družstva po 4 – 8 dětech má na starosti zkušený instruktor, který je učí základní techniky na lyžích. Postoj, přemisťování se na lyžích, brzdění pluhem, oblouky v pluhu, smýkané oblouky, správné padání a zvedání se zpět na lyže atd.

REGISTRACE ZDE

 

 

Instruktoři

Instruktoři jsou většinou mladí energičtí lidé, kteří studují, nebo mají po škole a aktivně se věnují sportu. Mají také mnohé zkušenosti s prací s dětmi a umí skvěle na lyžích. Vlastní certifikát lyžařského instruktora. Instruktoři udělají maximum pro spokojenost dětí a zlepšení jejich lyžařské úrovně.

Organizace

Vedoucí kroužku vyzvedne přihlášené děti v místě srazu pod hlavní sjezdovkou. Během kurzu se bude starat o všechny děti. Instruktoři budou k dispozici po celou lyžařskou část výcviku. V daný čas je jase vrátí na místě srazu. Dle počtu přihlášených dětí budou 2 skupiny- začátečníci a mírně pokročilí. 

V středu a v pátek je možno využít náš svoz. Nástupní místa jsou vždy u stanic metra: 
Středa: Kobylisy 15:45, Hlavní Nádraží 16:15, Opatov 16:40,
Pátek: Kobylisy 16:10, Smíchovské nádraží 16:40
Návrat na místo ve 19:45, resp. ve 20:15. Cena svozu: 150,- Kč / dítě

Cena:  2200,- Kč  měsíční kurz – 4 týdny – (např. každé pondělí)  

V ceně není zahrnuto: skipas, případné půjčovné lyží (lze zapůjčit v místní půjčovně), doprava (svoz st, pá)